אודות גישת האימגו

אורית דרורי 18.01.2007 08:36
אודות גישת האימגו


אימגו היא שיטת טיפול זוגי ייחודית שנוסדה ע"י ד"ר הארוויל הנדריקס מארה"ב בשנת 1984 ופותחה עם השנים בשיתוף עם בת זוגו הד"ר הלן לאקלי האנט.אימגו, מהו?

אימגו היא שיטת טיפול זוגי ייחודית שנוסדה ע"י ד"ר הארוויל הנדריקס מארה"ב בשנת 1984 ופותחה עם השנים בשיתוף עם בת זוגו הד"ר הלן לאקלי האנט. הגישה מאגדת בתוכה מושגים מאסכולות פסיכולוגיות מגוונות כגון תיאוריית יחסי אובייקט, מודלים עכשווים של אינטר-סובייקטיביות, גשטלט, היבטים קוגנטיביים – התפתחותיים ועוד. היא משלבת אותם לשיטה טיפולית אשר למעשה מהווה פרדיגמה חדשה. פרדיגמה זו מייחדת מקום לקשר הזוגי ולמרחב הזוגי כמקום אשר זקוק להתייחסות וטיפוח מיוחדים. הגישה מתייחסת אל הקשר האינטימי כאל שותפות במסע התפתחותי של ריפוי הדדי. המטרה היא טרנספורמציה מאווירה של כאב, תסכול ופגיעה הדדית לאווירה של בטחון אהבה וחיוניות.

במרכז השיטה - מעבר מקשר בלתי מודע ברובו ל- "נישואים מודעים". ב- "נישואים מודעים" בני הזוג לומדים להכיר, לזהות ולכבד את ההסטוריה האישית של כל אחד מהם והם משתמשים בקונפליקטים וקשיים כמנוף ליצירת שינוי.

הזוג הנדריקס - האנט חיבר מספר רב של ספרים שחלקם תורגמו לעברית בהוצאת אחיאסף תל אביב. בינהם  "לבסוף מוצאים אהבה – מדריך לזוגות" , "לשמור את האהבה הזאת – לקראת זוגיות", "זוגיות – תרגילים והרהורים", "הורות מודעת - מדריך להורים בשיטת האימגו" ועוד.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה